Kodulehe tegemine

Kodulehe tegemine

Millal läheb kodulehte vaja?

Kodulehe tegemine
Kui internetist leiab juba igasugu erinevaid kodulehti ja paljudel on nendest omad lemmikud välja kujunenud, siis miks ühte täiendavat kodulehte veel internetti võib vaja minna? Aga ikka selleks, et pakkuda lahendusi mõnele probleemile või vajadusele, mida inimesed või ettevõtted internetist otsivad.
Üks enamlevinud kodulehe tüüpe selleks puhuks on ettevõtte/brändi koduleht, mis võimaldab potentsiaalsetel klientidel kiirelt ja lihtsalt teenusepakkuja leida ning tema kohta rohkem teada saada. Ettevõtetel seevastu võimaldab see passiivselt uusi kliente leida. See koduleht on nö digitaalseks visiitkaardiks, mis õigetele huvilistele õigel hetkel kätte ulatatakse ning mis ka rõõmuga vastu võetakse. Ühtlasi on see ka ettevõtte digitaalne müügiesindus, mille külastajad saavad pakutavate toodete ja teenustega tutvuda, lisainfot küsida või isegi ostutehingu vormistada. Eeskujuliku töötajana teenindab koduleht kliente ja teeb müüki lausa 24/7. Kuid erinevalt tavalisest töötajast ei soovi ta saada palka ega võta puhkuseid. Ta ei vaja ka füüsilist pinda ega pidevat juhendamist vaid suudab iseseisvalt virtuaalses internetiruumis toimetada.
Koduleht saab olla ka ettevõtte kommunikatsioonikanaliks, mille kaudu oma klientidele olulist ja ajakohast teavet edastada ning kus jagada infot uute või käimasolevate kampaaniate kohta. See võimaldab klientidel ettevõtte arengutega pidevalt kursis olla ja tarbimist selle järgi kohandada. Selline vahetu ühenduslüli ettevõtte ja klientide vahel loob usaldusväärsust kuna näitab et ettevõte on teinud pingutusi, et olla klientidele võimalikult lähedal ja kättesaadav.
Seega ettevõttele kodulehe tegemine aitab lihtsustada potentsiaalsete klientide elu ning loob ka ettevõttele uue müügikanali, mille kaudu äärmiselt efektiivselt klientideni jõuda. On ju tänapäeval praktiliselt igal inimesel igal ajahetkel nutitelefon taskus olemas, millega pääseda internetti. Suvalise vajaduse tekkides on klient vaid mõne kliki kaugusel teenusepakkujast või isegi tehingu sooritamisest. Seega mistahes tüüpi ettevõtte, organisatsiooni või brändi jaoks annab kodulehe tegemine kriitilise tähtsusega eelise, mida tasub igal juhul ära kasutada.

Mida kodulehe tegemine endast kujutab?

Kodulehe arendamine
Kodulehe tegemine ideest teostuseni hõlmab endas paljusid tahke ning võib alguses pea korralikult sassi ajada. Kui otsid sellel teekonnal abi, siis aitame meeleldi (kirjuta meile alloleva vormi kaudu). Kui aga soovid lihtsalt teema kohta rohkem teada saada, siis käime kõige olulisema kiirelt ja lihtsalt üle.
Kodulehe tegemine toimub üldiselt kolmes peamises etapis (planeerimine, valmistamine ja turundamine).
Planeerimine on justkui tüüri keeramine, et suund saaks õigeks. Piisab kiirest ja lihtsast mõtteharjutusest, et kogu edasine töö maksimaalselt vilja kannaks ja piisab selle tegemata jätmisest, et kogu töö tuulde läheks. Kõik algab kodulehe eesmärgist - olgu selleks siis näiteks mingi toote/teenuse müük või mingi ettevõtte/brändi tutvustamine. Selge eesmärk annab väga konkreetsed raamid, mille järgi toimetada. See hoiab edasistes tegevustes kokku kõigi asjaosaliste aega ja ka ettevõtte ressursse. Järgmisena tuvastatakse kodulehe sihtgrupp, keda loodav koduleht võiks kõnetada ja mida nad kodulehega seotud teema kohta internetist otsivad. Selle sammu vahelejätmine on paljude kodulehtedele saanud saatuslikuks kuna need lehed lihsalt ei saa piisavalt külastusi. Maksimaalse tulemuse saavutamiseks tasub siinkohal kodulehe kavandamisse SEO ekspert kaasata. Kogu eelneva info põhjal tekib juba arusaam, mismoodi koduleht kavandada (kodulehe tüüp, struktuur, vajalik sisu jms). Viimaks otsitakse meeldejääv ja seostatav kodulehe veebiaadress, mille leidmisel tasub see ka kohe ära registreerida, et keegi teine seda ära ei napsaks.
Kodulehe arendamine
Kodulehe valmistamine - kui loodava kodulehe osas on plaan olemas, siis on aeg see valmis teha ja internetti üles panna. Siin hakkavad rolli mängima valdkonna tundmine ja tehnilised oskused/teadmised. Seetõttu tasuks võtta üks hetk, et otsustada, kas koduleht tellida või kas pusida sellega ise. Ise annab siin küll üht-teist ära teha ning raha säästes näiteks kiirelt WordPress leht üles seada kuid sellega tegelemine võib ohtralt aega nõuda ning see ei pruugi üldse selline välja tulla nagu plaanitud oli. Professionaali kaasamine aitab märkimisväärselt kodulehe tegemise aega kokku hoida, vältida kriitilisi vigu, pöörata tähelepanu olulistele teemadele ja luua lahendus täpselt sellisena nagu see oli kavandatud (ilma kompromisse tegemata). Professionaalselt veebiarendajalt tellitud leht võib aidata tegelikult ka märkimisväärselt raha kokku hoida kuna valdkonna ekspert on teadlik erinevatest tehnoloodiatest ja tehnikatest. Seega ei tasuks ka kodulehe tellimist teenusepakkujalt alahinnata. Väga oluline on muidugi ka õige kodulehe tegija valida. Selleks tasub uurida tegijate tausta ja vaadata nende varasemaid töid
Kodulehe arendamine
Lõpuks, kui koduleht on valmis saanud ja veebiaadressilt avanev, jääb vaid üle seda turundama hakata, et see ka külastajaid hakkaks saama. Ilma kodulehele turundust tegemata on külastajate ootamine nagu vihma ootamine kõrbes - seda lihtsalt ei tule. Turundamine saab olla näiteks Google reklaami tellimine, SEO (Googles otsitavate märksõnade järgi lehe leitavaks tegemine), sotsiaalmeedia reklaam/lehe jagamine või midagi muud. Kui see valdkond on Sulle võõras, siis SEO eksperdi või turundaja kaasamine on otsetee, mida siinkohal tasuks kaaluda.
Sellega on kõik olulisem kiirelt üle käidud ja loodetavasti tekkis sellest mingigi ülevaade, mida kodulehe tegemine endast kujutab. Kui teema jäi ikkagi segaseks või vajad abi kodulehe tegemisel abi, siis ära pelga ühendust võtta allpool oleva kontaktivormi kaudu. Järgnev joonis võtab ka kogu eelneva jutu veelkord kompaktselt kokku.

1.PLANEERIMINE

  • Lehe eesmärk
  • Lehe sihtgrupp
  • Veebiaadress

2.VALMISTAMINE

  • Lehe disain
  • Veebilehe arendus
  • Sisu lisamine

3.TURUNDAMINE

  • SEO tegevused
  • Digiturundus
  • Google reklaam
Joonis: Kodulehe tegemine etappidena (detailid ülal artiklis)

Miks tellida kodulehe tegemine meilt?

Aitame Su ettevõttel veebis edu saavutada ja Sinul ettevõtte kasvatamisele keskenduda
Pühendume Sinu äri vajadustele, et saaksid omale sobivaima lahenduse
Tunneme erinevaid tehnoloogiaid ja tehnikaid
Meil on IT valdkonnas pikaajaline kogemus
Pakume tehtud tööle hooldust, haldust, tehnilist tuge ja lisaarendusi
Kui oled otsustanud oma ettevõttele kodulehe luua on oluline valida partner, kes tunneb teemat läbi ja lõhki kuna kodulehe tegemine pole lihtsalt ühe kauni kesta loomine, vaid selle ümber on ohtralt detaile, mis saavad kodulehe tulemuslikkuse juures määravaks.
Kodulehtede tegemine on olnud meie spetsialistide kirg juba enam kui 10 aastat. Meie spetsialistide käe alt on läbi käinud nii kodulehed, e-poed, koolituskeskkonnad, blogid, portaalid, iseteeninduskeskkonnad ja muud veebirakendused. Oleme aidanud oma klientidel brände nullist üles ehitada ja pardale hüpanud erinevas staadiumis projektidesse. Seega teame mida on selleks vaja, et töö oleks tulemuslik.
Teeme Sulle kodulehe tegemise võimalikult lihtsaks, et saaksid südamerahus oma põhiärile keskenduda. Lisaks kodulehe valmistamisele oleme valmis Su kodulehte soovi korral ka edaspidi haldama. Tutvu meie pakettidega ja võta meiega julgelt ühendust.

Mõned meie tööd:

Kodulehe paketid

Meie paketid on paindlikud ning võimaldavad igale soovile lahenduse leida
ProjektinaTeenusena
ProjektinaTeenusena

KODULEHT

teenusena

Kodulehe loomine

Unikaalne kujundus

Kodulehe regulaarne hooldus

Kodulehe sisulehtede haldamine

Personaalne kliendihaldur

Lehepealne SEO

Domeen ja hosting

Kodulehe varundamine/taastamine

Erilahenduste valmidus

Edasiste arenduste valmidus

Kombineeritav lisateenustega

al 69€/kuu
ProjektinaTeenusena

E-POOD

teenusena

E-poe loomine

Unikaalne kujundus

E-poe regulaarne hooldus

E-poe sisulehtede haldamine

Personaalne kliendihaldur

Lehepealne SEO

Domeen ja hosting

E-poe varundamine/taastamine

Erilahenduste valmidus

Edasiste arenduste valmidus

Kombineeritav lisateenustega

al 99€/kuu
ProjektinaTeenusena
koolituskeskkond
veebiäpp
blogi
jms

MUU LAHENDUS

teenusena

Lahenduse loomine

Unikaalne kujundus

Kodulehe regulaarne hooldus

Kodulehe sisulehtede haldamine

Personaalne kliendihaldur

Lehepealne SEO

Domeen ja hosting

Kodulehe varundamine/taastamine

Erilahenduste valmidus

Edasiste arenduste valmidus

Kombineeritav lisateenustega

al 99€/kuu
Koduleht teenusena:
Võimaldab Sul kodulehega tegelemise täielikult ära delegeerida, et saaksid ise puhtalt oma põhiärile keskenduda. Pakett sisaldab kodulehe valmistamist koos edasise kodulehe haldusega, erinevaid lisateenuseid ja IT tuge. Tegu on võtmed kätte täislahendusega
Koduleht projektina:
Sobib eelkõige neile, kes soovivad kodulehe ühekordse tööna tellida ning on valmis kogu bürokraatliku, tehnilise ja haldusliku poolega ise edasi tegelema. Vali see variant, kui oled kindel, et Sul on vajalikud taustteadmised olemas, võimalik kodulehele rohkem aega panustada ning oled võimeline ise oma kodulehele turvalisuse ja tehnilise toimimise tagama. Projekti maksumus sõltub Sinu soovidest ja eelarvest

Võta meiega ühendust

Aitame Su soovidele vastava lahenduse luua
Vali teema: